WSSE Kielce

Font Size

Cpanell
Jesteś tutaj: Start Żywność Komunikaty A po świątecznym łakomstwie …….. czas na lekturę nowych „Norm żywienia dla populacji Polski"

UWAGA - Status archiwalny

 UWAGA!

Od dnia 26.10.2020 r. strona ta jest stroną ARCHIWALNĄ.

 Oficjalny, aktualny serwis znajduje się pod adresem:

 

www.gov.pl/wsse-kielce

 

Komunikaty

A po świątecznym łakomstwie …….. czas na lekturę nowych „Norm żywienia dla populacji Polski"

Świętokrzyski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że eksperci z Instytutu Żywności i Żywienia im. prof. dra med. Aleksandra Szczygła w Warszawie opracowali w 2017r. kolejną edycję „Norm żywienia dla populacji Polski".

Powyższa publikacja ma szerokie zastosowanie w praktyce (np. w opracowywaniu i ocenie jadłospisów), ponieważ spożycie żywności zgodnie z wartościami określonymi w normach pozwala zapobiegać chorobom wynikającym z niedoboru energii i składników odżywczych, a także szkodliwym skutkom ich nadmiernej podaży.

W „Normach żywienia dla populacji Polski" z 2017r. znajdują się informacje, które ułatwią stosowanie zasad prawidłowego żywienia na co dzień i stanowią obowiązkową lekturę dla każdej osoby, która interesuje się zdrowym stylem życia, w tym żywieniem.

„Normy żywienia dla populacji Polski" można bezpłatnie pobrać ze strony internetowej:

ikona link
https://ncez.pl/abc-zywienia/zasady-zdrowego-zywienia/normy-zywienia-2017

 

 

20171227 1  20171227 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło http://funkydiva.pl/Kulinaria-detail/swiateczne-kulinarne-dekoracje
Jesteś tutaj: Start Żywność Komunikaty A po świątecznym łakomstwie …….. czas na lekturę nowych „Norm żywienia dla populacji Polski"