WSSE Kielce

Font Size

Cpanell
Jesteś tutaj: Start Żywność Komunikaty Czy chcesz uzyskać uprawnienia KLASYFIKATORA GRZYBÓW? ZAPROSZENIE

UWAGA - Status archiwalny

 UWAGA!

Od dnia 26.10.2020 r. strona ta jest stroną ARCHIWALNĄ.

 Oficjalny, aktualny serwis znajduje się pod adresem:

 

www.gov.pl/wsse-kielce

 

Komunikaty

Czy chcesz uzyskać uprawnienia KLASYFIKATORA GRZYBÓW? ZAPROSZENIE

CZY CHCESZ UZYSKAĆ UPRAWNIENIA KLASYFIKATORA GRZYBÓW? ZAPROSZENIE

Informacja dla Urzędów Miast i Gmin, podmiotów gospodarczych prowadzących handel targowiskowy bądź skup grzybów świeżych, oraz pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej województwa podkarpackiego i województw sąsiednich.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Rzeszowie wychodząc naprzeciw zgłaszanym potrzebom zmierzającym do zdobycia podstawowej wiedzy z zakresu grzyboznawstwa i uzyskania uprawnień klasyfikatora grzybów świeżych organizuje 3-dniowy kurs specjalistyczny dla osób pragnących uzyskać tego rodzaju kwalifikacje, który odbędzie się w dniach od 01 do 03 lipca 2018 r. w Pensjonacie „Zamek” ul. Piłsudskiego 7, 38-600 Lesko.
Przewidywana liczba uczestników - około 25. Zakwalifikowanie na ww. kurs odbędzie się na podstawie kolejności zgłoszeń i po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia przez organizatora.

Uprzejmie informuje się że, obowiązek uzyskania uprawnień klasyfikatora grzybów świeżych wynika z rozporządzenia Ministra Zdrowia z 17 maja 2011 r. w sprawie grzybów dopuszczonych do obrotu lub produkcji przetworów grzybowych albo artykułów spożywczych zawierających grzyby oraz uprawnień klasyfikatora grzybów i grzyboznawcy (Dz. U. Nr 215, poz. 672) i dotyczy podmiotów działających na rynku spożywczym, prowadzących działalność w zakresie skupu grzybów rosnących w warunkach naturalnych.

W województwie podkarpackim obrót grzybami świeżymi odbywa się najczęściej na targowiskach, w punktach skupu i innych miejscach sprzedaży w sposób najczęściej nieprawidłowy tj. bez wymaganej oceny dokonanej przez uprawnionego klasyfikatora grzybów świeżych. Wiedza z tego zakresu niezbędna jest także pracownikom Państwowej Inspekcji Sanitarnej sprawującym nadzór nad tego rodzaju specyficznym środkiem spożywczym, a także Oświaty Zdrowotnej w działalności profilaktyczno-oświatowej. Przyczyni się niewątpliwie również do podniesienia bezpieczeństwa zdrowotnego żywności, zwiększenia zaufania klientów czyniących zakupy na targowiskach w rezultacie spowoduje zmniejszenie ryzyka wystąpienia groźnych dla zdrowia i życia zatruć grzybami.

Wykładowcami kursu będą specjaliści grzyboznawcy i klasyfikatorzy z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.
Rozpoczęcie szkolenia: 01.07.2018 r. godz. 10:00.
Miejsce szkolenia: Pensjonat „Zamek” ul. Piłsudskiego 7, 38-600 Lesko.
Koszt: 650 zł/os (cena uwzględnia noclegi oraz pełne wyżywienie).
Zgłoszenia chętnych do uczestnictwa w kursie (zał. 1) należy kierować do dnia 15.06.2018 r. drogą elektroniczną na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

lub telefonicznie:
tel. WSSE w Rzeszowie  17 852 21 11 w. 343 (Artur Zamorski lub Sabina Sowa),
tel. Pensjonat "Zamek" w Lesku 13 469 62 68.

Wszelkie dodatkowe informacje w zakresie organizacji kursu można uzyskać pod podanym poniżej numerem telefonu.:
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie, ul. Wierzbowa 16, 35-939 Rzeszów
Tel. /017/ 85-22-111 w. 343, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.


Zał.1. Karta zgłoszenia (doc) (pdf)
Zał.2. Ramowy program kursu (doc) (pdf)

Jesteś tutaj: Start Żywność Komunikaty Czy chcesz uzyskać uprawnienia KLASYFIKATORA GRZYBÓW? ZAPROSZENIE